informacje z tematu: Gliwice | portalsamorzadowy.pl
Informacje z tematu: Gliwice publikowane w serwisie portalsamorzadowy.pl

 • Regionalna partia przedstawia listę liderów list do sejmiku
  Śląska Partia Regionalna w wyborach do Sejmiku Województwa Śląskiego stawia na doświadczonych samorządowców, pracowników naukowych i przedsiębiorców.

 • Oto ceny za wodę i ścieki w 30 największych miastach Polski
  Najwięcej za wodę i ścieki płacą mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, Zabrza i Rybnika, najmniej – Białegostoku, Lublina i Torunia. Tak wynika z dokonanego przez nas przeglądu taryf w 30 największych miastach Polski. W dolnej połowie stawki plasuje się Warszawa. Jej prezydent, Hanna Gronkiewicz-Waltz, w liście do mieszkańców właśnie pochwaliła obniżką cen i namawia warszawiaków, by zamiast kupować wodę w plastikowych butelkach, zaczęli ją pić prostu z kranu.

 • Dzięki autostradzie mają w gminie żyłę złota. Liczą na kolejne
  Bliskość autostrady to szansa na profity nawet dla małych gmin. Powstają miejsca pracy, rosną wpływy z podatków. Węzeł transportowy Sośnica okazał się żyłą złota dla Zbrosławic. Czy obok centrum logistycznego Żabki pojawią się kolejne inwestycje? Wójt liczy na to, że tak.

 • Polskie miasta przygotowały się na mundial. Oto jak wyglądają strefy kibica
  Od porażki 1:2 z Senegalem piłkarze Adama Nawałki rozpoczęli mistrzostwa świata w Rosji. W wielu miastach zorganizowano specjalne strefy kibica. Część otwarta jest dla chętnych już od początku mundialu, inne czekały na pierwszy występ biało-czerwonych . W Polsce organizowane są zarówno ogromne strefy kibica na kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy widzów (np. PGE Narodowy lub Arena Gliwice), jak i mniejsze - kameralne jak np. w Kuźni Raciborskiej przy ul. Roberta Lewandowskiego. Zobaczcie sami.

 • Gliwickie Centrum Onkologii z najnowocześniejszym sprzętem w Polsce
  W należącym do Centrum Onkologii w Gliwicach Zakładzie Radioterapii miało miejsce uroczyste otwarcie Centrum Radiochirurgii Nowotworów. Placówka jest wyposażona w nowoczesny sprzęt, pozwalający na nieinwazyjne leczenie pacjentów.

 • Ponad 300 jednostek w jednej grupie zakupowej. Chcą mieć tańszy prąd
  Pod auspicjami Górnośląsko–Zagłębiowskiej Metropolii powstała wspólna, metropolitalna grupa zakupowa. Przystąpiło do niej 88 podmiotów, które łącznie obsługują 308 jednostek. Od roku 2019 do 2020 będą one wspólnie kupować energię elektryczną. Na przełomie czerwca i lipca zostanie ogłoszony przetarg.

 • Nie samymi pensjami samorządy żyją. Jak zapamiętamy kadencję 2014-2018?
  To nie jest tak, że nasze racje i propozycje nie są słuchane przez rząd. Konflikt jest jednak nieunikniony, bo dotyczy różnic w wyobrażeniu funkcjonowania państwa. Rząd ma wizję mocnego scentralizowanego państwa, samorządy stawiają na subsydiarność - komentuje Zygmunt Frankiewicz, przewodniczący Związku Miast Polskich. To jeden z głównych wniosków debaty Koniec kadencji - czas podsumowania przeprowadzonej podczas X Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

 • Kolejne miasto szykuje się do walki ze szpetnymi reklamami
  Uchwała krajobrazowa zwana kodeksem reklamowym, służyć ma poprawie jakości przestrzeni miejskiej w Świnoujściu. Obecnie bowiem brakuje skutecznych sposobów do działań w kwestii porządkowania reklam, chociaż zapisy w tym zakresie posiadają również plany zagospodarowania przestrzennego gminy.

 • Jarosław Gonciarz kandydatem PiS na prezydenta Gliwic. Z kim powalczy?
  – Poseł Jarosław Gonciarz będzie kandydatem PiS na prezydenta Gliwic w nadchodzących wyborach samorządowych – potwierdził dziś Łukasz Chmielewski, dyrektor gliwickiego biura poselskiego PiS. Tym samym były gliwicki radny jest pierwszym kandydatem, który zapowiedział swój udział w tegorocznych wyborach prezydenckich.

 • Miasta powalczą o dobre imię. To odpowiedź na polityczne oskarżenia
  24 maja wystartuje pierwsza w Polsce kampania edukacyjno-informacyjna skierowana do mieszkańców miast. To inicjatywa ponad 70 samorządów, zrzeszonych w Związku Miast Polskich.