informacje z tematu: Gliwice | portalsamorzadowy.pl
Informacje z tematu: Gliwice publikowane w serwisie portalsamorzadowy.pl

 • Nokaut w I turze w Gliwicach? “Jest ustalony kandydat na prezydenta
  Porozumienie Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej i Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza poprze w najbliższych wyborach samorządowych obecnie urzędującego prezydenta – wynika z wypowiedzi posła Nowoczesnej, Pawła Kobylińskiego.

 • Która samorządowa inwestycja najlepsza w Polsce? Walka jest zacięta. Sami zobaczcie
  Elektrownia fotowoltaiczna dla oczyszczalni ścieków w Wojkowicach oraz niskoemisyjne autobusy w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Czeladzi i Będzinie – to inwestycje, które do tej pory uzyskały największą liczbę głosów naszych czytelników w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2018. Głosowanie trwa jednak do 2 maja i jeszcze wszystko może się zdarzyć.

 • Wynagrodzenia pracowników JST zależne od wielkości gminy?
  Związek Miast Polskich domaga się wprowadzenia przejrzystego i racjonalnego systemu wynagrodzeń, uwzględniającego wielkość gminy czy miasta, zakres obowiązków oraz wyniki w zarządzaniu, w którym o wysokości wynagrodzeń swoich burmistrzów i prezydentów będą decydowały społeczności lokalne.

 • Samorządy chcą 500 plus na mieszkania komunalne. Apelują do rządu
  27 mln zł - tyle wynosi zadłużenie lokatorów mieszkań komunalnych w Siemianowicach Śląskich. W Chorzowie lokatorzy wiszą miastu ponad 96 mln zł, w Sosnowcu ponad 103 mln zł, a w Bytomiu aż 184 mln zł. Samorządy mają dość. Zgłaszają konkretne pomysły, które mają ukrócić spiralę zadłużenia.

 • Oto miasta najbardziej przyjazne kierowcom
  Miasto bez fotoradarów, korków i wypadków to marzenie każdego kierowcy. Czy na mapie Polski można znaleźć miejsce, które jest najbardziej przyjazne dla zmotoryzowanych?

 • Dekomunizacja. Społecznicy z Katowic chcą walczyć w sądzie o Plac Szewczyka
  Katowickie stowarzyszenie BoMiasto złożyło wniosek do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach o dopuszczenie do uczestniczenia w sprawie o nazwę Placu Szewczyka. Jako strona sporu chcą zabierać głos w walce o uchylenie zarządzenia zastępczego wojewody, który zmienił nazwę placu na Plac Lecha i Marii Kaczyńskich.

 • Mocny skład oceni najlepsze komunalne inwestycje
  Trzydzieści przedsięwzięć z całej Polski powalczy o tytuł Top Inwestycji Komunalnej 2018. Decydujący głos należy tu do członków Rady Konsultacyjnej Konkursu, w składzie której znaleźli się przedstawiciele administracji publicznej, samorządów terytorialnych, naukowcy, bankowcy, przedsiębiorcy. Poznajcie ich!

 • Nie chcą bloków komunalnych w sąsiedztwie
  Do prezydenta Gliwic wpłynęła petycja mieszkańców Szobiszowic, którzy dzierżawią tereny zielone zlokalizowane nieopodal zamieszkiwanych przez nich budynków. Sprzeciwiają się planom budowy w tym miejscu mieszkań komunalnych.

 • 30 najciekawszych komunalnych inwestycji w Polsce
  Znamy samorządy, których projekty powalczą o tytuł Top Inwestycji Komunalnej 2018. Na liście nominowanych znalazły się Rzeszów, Lublin, Ostrów Wlkp., Gliwice, Wrocław, Pruszcz, Ełk, Płońsk, Legnica, Kalisz, Ząbki, Gorzów Wlkp., Katowice, Gdańsk, Opole, Bielsko-Biała, Sosnowiec, Warszawa, Bydgoszcz, Płock, Żory, Stężyca, Malbork, Wojkowice, Wałbrzych, Deszczno oraz woj. mazowieckie.

 • W budżetówce kłócą się o trzynastki . Kto ma je płacić?
  Do 31 marca uprawnieni do tego urzędnicy, nauczyciele oraz inni pracownicy sfery budżetowej powinni otrzymać trzynastki . W znacznej części przypadków wypłata dodatkowego wynagrodzenia nastąpiła jeszcze w styczniu bądź w lutym. Były też jednak takie przypadki, jak spółka Wody Polskie, gdzie wypłata trzynastki dla przejętych pracowników stanęła pod dużym znakiem zapytania i ważyła się do ostatnich dni marca. To najgłośniejszy, ale wcale nie jedyny spór dotyczący wypłaty dodatkowego wynagrodzenia. Sprawą trzynastek zajmował się nawet Sąd Najwyższy. Czy zatem zmieniający pracodawcę pracownik sfery budżetowej ma prawo liczyć na trzynastkę i kto powinien mu ją wypłacić?